מה זה סטריפטיז

מה זה סטריפטיז

אמן חשפנות או חשפנות נחשב לרוב לרקדן אקזוטי, אדם הרוקד בצורה אירוטית על במה, לובש רק מעט מאוד פריטי לבוש שהוא/הוא מסיר בהדרגה במהלך שיר אחד או יותר. זה יכול לכלול גם ירידה מהבמה עם כל פריט לבוש כדי לחשוף מספיק דרמטי מול הקהל. היבט הביצוע מובחן בדרך כלל מפעילות אחרת על ידי תאורה או אפקטים מיוחדים של רקע.

צורת האמנות העתיקה מקורה באירופה כבר בשנות ה-90 של המאה ה-20 והגיעה לבולטות בשנות ה-30 עד שנות ה-50 של מופעי Follies Bergere. עד 1934, הוא הפך לפופולרי כל כך, עד שהוליווד העלתה שני סרטים "Walking Down Broadway" ו-"The Hot Mikado". השגריר הצרפתי ערך מסיבה ב-20 בדצמבר 1935 שנקראה "הטבלאות הגדולות", אשר ביצעו טבלאות מסורתיות, בובות שהסתובבו סביב כמה מנקודות הציון המפורסמות ביותר של פריז ואז שמטו את בגדיהן.

סטריפטיז מבוצעות לרוב על ידי מבצעים במועדוני חשפנות ונכנסו, מאז שנות ה-90, לתרבות הפופ.

המונח "סטריפטיז" בא משילוב המילים רצועה (שמשמעותה להסיר בגדים עד למצב של עירום) והקניטות. זה נקרא כך כי רקדנים בדרך כלל מקלפים לאט לאט שכבות של בגדים כדי להתגלות בתלבושות מגרות יותר.

סטריפטיז היא הסרה של פריטי לבוש כדי לפתות מישהו. דירה דיסקרטית בכפר סבא

יש הרבה יותר מהתרבות וההיסטוריה סביב החשפנות, הכוללת סיפורים על האופן שבו חשפניות מוקדמות הושפעו מרקדניות מקדשים קדושים בהודו, שהיו מתפשטים כחלק מההופעות שלהם. דירה דיסקרטית בצפון

הסטריפטיז הפך לפופולרי בסוף המאה ה-19, כאשר תיאטראות החליפו מופעי וודוויל ובורלסק. התיעוד המוקדם ביותר שיש לנו על חשפנות תיאטרלי מתוארך לשנת 1896 בתיאטרון 'American Varieties' בניו יורק.

המילה "סטריפטיז" באה, בין השאר, ממונחים ימיים, כאשר אישה הייתה מסירה חתיכת לבוש אחת (רצועה) בצורה מפתה בכל פעם שהייתה מופיעה על הבמה עד שהייתה עירומה. נשים אלו פיתו מלחים עם הבטחות כאשר הם פתחו יותר בגדים עם פלג הגוף העליון שלהם ניתן לראות בתדירות גבוהה יותר לאורך האמנות והספרות הימית במהלך פרק הזמן הזה.

על פי מילון מקוון, חשפנות הוא "סוג של בידור המורכב ממבצע שמסיר בהדרגה בגדים למוזיקה, בדרך כלל עבור קהל"

סוג אלה שנותנים שירותי מין.

סטריפטיז, סטריפטיז עכשווי וסטריפ אמריקאי, מתייחס לפעולה של הסרה הדרגתית של בגדים מהגוף בצורה מינית.

במקורו בצפון אמריקה הוא היה אמור להיות נטוש לחלוטין על ידי הרקדן; פעולות אלו על הבמה עזרו לתדלק את ההיבטים היותר סוגסטיים שלהם עם תנועות מרמזות יותר להנאת קהלים מגוונים.

אבל עם הזמנים, המושגים ונקודות המבט משתנים חשפנות חורג ממה שמשתמע בלוגו המקורי שלו כאמצעי לזרוק או להשליך רעיונות או בגדים ישנים ולצאת למשהו חדש.

הפשטה מופיעה בזמן שאתה לובש בגדים ומתפשט לצלילי מוזיקה. בא מהמילה "להפשיט".

ב-Strip Tease יש בדרך כלל ריקוד על עמוד בין כוריאוגרפיה לריקוד מודרני, כאשר הפוקוס על הגוף של הרקדן מכוסה במחרוזת G. הוא הושפע מריקוד על עמוד, בדגש על חילופי כוח ביחס לגברים.

עם זאת, פעילויות אלו יכולות להיות שונות ממשיכה לקיום יחסי מין. הכוונה של הפשטה יכולה להשתנות בהתאם לנסיבות ומדינות שונות, אבל עבור חלק זה יכול להיות רק בשביל הכיף או יכול להיות גם בגלל שהם משלמים על כך.